o mnie

o mnie

Moje zainteresowanie sztukami walki wzięło się od oglądania filmów na kasetach VHS z Chuckiem Norrisem i Brucem Lee w wieku ośmiu lat. Niedługo potem na ekrany kin wszedł kultowy film „Klasztor Shaolin”. Klasyczne filmy o Kung-Fu oglądałem też u wujka, który również bardzo lubił ten gatunek kina. Były to filmy przepełnione scenami walk w pięknej chińskiej scenerii. Wtedy już wiedziałem, że chcę trenować sztuki walki. Jednak zanim przyszły regularne treningi walczyłem z rówieśnikami wyobrażając sobie, że jestem jednym z ekranowych mistrzów…

Doświadczenie treningowe
i zawodnicze

Urodziłem się w 1976r. Jestem trenerem I kl. chińskiego sportu Wushu oraz Instruktorem Sportu Muay Thai. Posiadam ponad 30 letnie doświadczenie treningowe w różnych formułach i stylach walki m.in. Wushu, Sanda, Muay Thai, Kung-Fu, Zapasy, Boks, K-1 jak również Submission Fighting. Swoją przygodę, która z czasem stała się pasją i sposobem na życie, rozpocząłem w wieku 11 lat od Judo. W latach 1993 -2004 trenowałem tradycyjne Kung-Fu. Po odejściu z sekcji Pak Hok Kung-Fu założyłem Warszawską Szkołę Sanshou Leitai co dało mi możliwość dalszego rozwoju jako zawodnik Sanda i trener jednocześnie. W tym samym roku rozpocząłem treningi boksu tajskiego. W latach 1998-2013 startowałem w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i zagranicą w walkach Wushu Sanda/Sanshou. Jestem wielokrotnym mistrzem i medalistą mistrzostw Polski Wushu. Jako członek kadry narodowej i reprezentacji Polski Polskiego Związku Wushu w latach 2005-2010 kilkakrotnie miałem zaszczyt reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata i Europy oraz turniejach międzynarodowych. Walki zawodowe toczyłem m.in. na galach Only 1, Kings of Sanda oraz galach organizowanych przez PZ Wushu. Na zakończenie kariery zawodniczej, w latach 2013-2015, dwukrotnie zwyciężyłem Puchar Polski Wushu w konkurencji wolnej walki Qingda. W 2006r. zdałem egzamin na stopień mistrzowski 1 Duan przed komisją egzaminacyjną Polskiego Związku Wushu. Aktualnie oczekuję na przyznanie drugiego stopnia mistrzowskiego. 

Przygodę z boksem tajskim zacząłem w 2004 roku w K.S. Serafin, którego założycielem i trenerem jest pierwszy polski mistrz świata Muay Thai z 2003 r. Maciej Skupiński. Będąc mocno zorientowanym w teorii sztuk i sportów walki wiedziałem o skuteczności i szlachetności Muay Thai, dlatego od samego początku dyscyplina ta urzekła mnie i zafascynowała. Postanowiłem zgłębiać aspekty boksu tajskiego mocno angażując się w treningi. Ponieważ byłem już utytułowanym zawodnikiem w walkach Sanda i otrzymałem powołanie do Kadry narodowej Wushu, a moim celem były zbliżające się Mistrzostwa Świata, zdecydowałem się na współzawodnictwo na najwyższym poziomie w tej właśnie formule, jednocześnie kontynuując treningi i naukę Muay Thai. Nieprzerwanie zbierałem doświadczenie treningowe do 2010 roku m.in. w K.S. Serafin. Brałem udział w seminariach, turniejach pierwszego kroku, licznych walkach sparingowych wewnątrzklubowych oraz w otwartych sparingach międzyklubowych. Trenując boks tajski we własnym zakresie dużo oglądałem i analizowałem walki MT z najważniejszych stadionów boksu tajskiego na świecie: Radjadamnern i Lumpinee w Bangkoku. W 2018 r. ponownie wróciłem do regularnych treningów u trenera Macieja Skupińskiego. Efektem wieloletniego procesu szkoleniowego i zaangażowania w treningi boksu tajskiego było skierowanie mnie przez trenera na kursu Instruktora Sportu Muay Thai w 2019 r.

O mnie - Dośw. treningowe i zawodnicze.
O mnie - Dośw. trenerskie.
Doświadczenie trenerskie

Jako trener pracuję od 2004 roku. Od 2013 roku jestem trenerem kadry i reprezentacji Polski Wushu w konkurencjach wolnej walki Sanda – pełny kontakt i Qingda – lekki kontakt. Od 2019 roku posiadam uprawnienia Instruktora Sportu Muay Thai. Pierwszy kurs zawodowy (Instruktor Sportu Wushu) ukończyłem w 2003 roku. Przygotowuję zawodników do Mistrzostw Świata i Europy Wushu, Mistrzostw Europy Kung-Fu Wushu oraz turniejów międzynarodowych. Zawodnicy reprezentacji Polski Wushu Sanda/Qingda, których miałem/mam zaszczyt prowadzić regularnie zdobywają medale i wygrywają na mistrzostwach rangi europejskiej.
Współpracuję z zawodnikami walczącymi zawodowo. Prowadzę treningi personalne z zakresu sportów walki dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Cechuje mnie m.in. zaangażowanie w proces treningowy, zwracanie uwagi na szczegóły i poprawność wykonywanych ćwiczeń. Dobry kontakt z podopiecznymi oraz przyjazna atmosfera pomagają ćwiczącym łatwiej przyswajać wiedzę oraz pokonywać bariery i trudy każdej jednostki treningowej. Analityczne podejście pozwala mi szybko wychwytywać i eliminować błędy podopiecznych. W pracy szkoleniowej wykorzystuję swoje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę teoretyczną wzbogacaną ciągłym szkoleniem się i rozwijaniem pasji, jaką od ponad 30 lat jest trening sportów i sztuk walki.