Mixed Fighting/
Mixed Martial Arts

pexels-pavel-danilyuk-6296015
Mixed Fighting/
Mixed Martial Arts

Popularnie nazywane MMA to połączenie różnych sztuk/sportów walki. Nie ma ściśle określonych ram nakazujących te czy inne formuły walki wchodzące w jej skład. Mixed Martial Arts to innymi słowy wszechstylowa walka wręcz charakteryzująca się dużą dowolnością. Liczy się skuteczność a sposób walki prezentowany przez danego zawodnika często jest podyktowany stylem z którego się wywodzi.
Pod moim okiem nauczysz się miksu chińskej wolnej walki (Wushu Sanda), boksu tajskiego (Muay Thai), technik i elementów chińskich zapasów (Shuai Jiao), zapasów w stylu wolnym oraz boksu klasycznego. Wyłączona jest walka parterowa czyli brazylijskie jiu jitsu, które zawodnicy mieszanych sztuk walki wywodzący się z innych stylów niż BJJ najczęściej trenują dodatkowo. Każda walka zaczyna się w „stójce” dlatego bardzo istotna jest umiejętność poruszania się w 3 płaszczyznach: dystansie, klinczu, sprowadzaniu do parteru – obronie przed sprowadzeniami. Powyższe elementy są trenowane na każdej jednostce treningowej w połączeniu z taktyką i strategią walki.
Dzięki wszechstronności i różnorodności ćwiczeń (gibkościowe, siłowe, stretching, ćwiczenia specjalistyczne) treningi przekładają się nie tylko na efektywność w walce ale również poprawiają kondycję, motorykę oraz podnoszą ogólną sprawność fizyczną. Treningi MMA/MF dedykowane są dla kobiet i mężczyzn o różnym stopniu zaawansowania.
.